STİL

SERAH JESSİCA PARKER

Sarah Jessica Parker, 47 yaşında ancak hala dünyada en iyi giyinenler arasında yer alıyor ki bu bence tesadüf değil. Bu bir yetenek ve bu yetenek ister aktrist olun, ister doktor olun, ister aşçı olun sizi bir şekilde modayla buluşturur.Parker’da oyuncu olmasına rağmen modaya tutkusunu seçtiği film ve dizileriyle belli etmiş ve işini daha zevkli kılmıştır.Sex and the City dizisiyle ilk moda akımını başlatan Parker kendi stiliyle diziye yön vermiştir.İlginin hızla büyümesiyle yapımcıların filmini çekmesi şaşırtıcıolmasa gerek.Şimdi ise Parker, Glee dizisin de VOGUE moda editörü rolü ile konuk oyuncu olmuştur. Parker ister bir galaya isterse bir davete isterse de alışverişe çıksın onun stili ve tarzı her zaman ilgi çekiyor ve ilham kaynağıoluyor. Hadi o zaman Parker’ ın tarzına bir göz atalım…

GÜNLÜK KIYAFETLEREN DEĞİŞİK ve İLGİ ÇEKİCİ OLAN HALLERİ


SARAH 'NIN DİZ ALTI VAZGEÇİLMEZ ELBİSELERİ
SARAH CEKETİ ÇOK SEVER

EN SEVDİKLERİM


MİNİ TERCİHLERİ
ARADA KALAN ŞIKLIK


SON OLARAK ... EN SOFİSTİKE ve ŞIK OLANLAR.


 

 

SİENNA MİLLER


Ünlülerin stillerini paylaştığım bu bölümde ki ilk ünlü konuğum, favori stil listemdeki en beğendiğim kişi yani SİENNA MİLLER. Miller oyuncu,model aynı zamanda da moda tasarımcısı. Dünyanın yakından takip ettiği stilini, nasıl pazarlayacağını çok iyi bilen biri. 2010 yılında çıkardığı stil kitabı ile özellikle Amerikada büyük ilgi topadı ve daha sonra kızkardeşi Savannah ile birlikte yarattıkları "Twenty8Twelve" markasını ile modala bütünleşti ancak geçtiğimiz günlerde bu markayı bıraktığını açıkladı. Miller'ın ilgi çekici tarzı sadece katıldığı davetlerde tercih ettiği kıyafetleri ile değil günlük giyim tarzı ile de büyük ilgi toplamakta. Bu yüzden de Miller'ın tarzını analamak için fotoğraflarını üç ayrı kategoride toparladım. İlki casual,yani günlük tercih ettiği kıyafetler, ikincisi davetlerde, partilerde tarcih ettiği kıyafetler, üçüncüsü ise galalarda, ödül törenlereinde tercih ettiği kıyafetlerdir. Hadi ilk kategorimiz ile başlayalım...


Miller günlük hayatında son derece rahat bir tarz belirlemiş ancak tarzı ayrıntıda bütünleşiyor. Rahat pantalonlar, etekler ,ayakkabılar ve onlarla bütünleşen aksesuarlar.

İkinci tarz şekli ise davetlerde,tanıtımlarda veya partilerde giydiği kıyafetler. Daha çok mini elbiseler tercih eden Miller, vücut hatlarını ortaya çıkaran elbiseleri ilgi çekici ayakkabı ve aynı seçicilikte çantalarla tamamlıyor. Millerın, saçları ve makyajı ise son derece doğal ve duru bir şekilde yapılmıştır.


Üçüncü tarzı ise, galalarda ve kırmızı halıda tercih ettiği ihtişamlı kıyafetler. Miller, derin dekolteleri,uzun kuyruklu elbiseleri ile her zaman davetler de ön planda yer alıyor. Miller normalde ki salaş tarzının aksine bu tür davetlere son derece hazırlıklı gidiyor. Saçları ve makyajı ile de diğerlerinden her zaman bir adım önde oluyor. İşte Miller bu yönleri ile bir çok bayanın stiline yön veriyor ve belki de ünlü modacılara da ilham kaynağı oluyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder